Het AD houdt per gemeente bij hoeveel woninginbraken er zijn gemeld. Tel je de berichten over Groningen van de eerste drie weken van augustus 2026 bij elkaar op, dan kom je op zeven verschillende dagen waarop er is ingebroken, en op twee van die dagen twee keer. Geen golf, geen paniek. Wel een gestage stroom die het hele jaar doorloopt.
Over heel 2025 registreerde de politie in de gemeente 8.330 gevallen van diefstal en inbraak. Daarnaast 1.250 vernielingen, waarvan 375 aan auto's, en 730 gevallen van mishandeling. Het totaal aan geregistreerde misdrijven kwam op 14.970.
Wat opvalt bij bedrijven is dat het bijna nooit om de voordeur gaat. Een zaak wordt binnengekomen via de achterzijde, het laadperron of een dakraam waar niemand aan denkt. Dat is ook precies de plek waar zelden een camera hangt, omdat de aandacht standaard naar de winkelpui gaat.
We schrijven dit niet op om je zenuwachtig te maken. Het punt is dat je met twee camera's op de juiste plek verder komt dan met zes die de voorkant afdekken.