ipcamerainstallatie.nl Gratis adviesgesprek

Home / Projecten / Utrecht

Utrecht woning

Eén PoE-kabel naar de gevel, twee lenzen in één beeld

In dit huis in Utrecht hingen al Dahua-camera's, en de bewoners wilden er nog twee bij. Eén voor overzicht aan de voorkant, één binnen met zicht op de voordeur. Aan de gevel kwam een camera waarin twee lenzen zitten. Er loopt maar één kabel heen.

Zwarte Dahua-camera met twee lenzen voor 180 graden zicht op een gele gevel in Utrecht

Hoe passen twee lenzen op één kabel?

Die camera voegt de beelden zelf samen, nog voordat ze de kabel op gaan. Elke lens heeft zijn eigen blikveld, links en rechts, en in de behuizing worden ze één panorama van 180 graden. Over de kabel gaat dus één breed beeld. Geen twee losse. Eén kabel volstaat.

Dezelfde kabel brengt ook de stroom. Dat heet PoE. De switch aan het begin van de lijn levert de spanning, en de camera neemt daarvan precies wat hij nodig heeft. Je hoeft dus geen stopcontact buiten aan de gevel te laten maken, en er komt maar één gat in de muur.

Wat er nu hangt

Naast de internetaansluiting, één trap op, staat nu een kleine PoE-switch van vijf poorten. Van daaruit loopt Cat6 in brandklasse Dca naar buiten en naar de gang.

De 180 graden camera is zwart en hangt vlak onder een raam op de eerste etage, waar hij tegen de donkere kozijnen wegvalt. In de gang hangt een witte camera op een beugel in dezelfde kleur, met de voordeur recht voor zich. Licht tegen licht. Je ziet hem bijna niet.

Waar die precies moest komen, bepaalden we samen met de bewoners in de gang zelf. Een halve meter verschuiven en je hebt een heel ander beeld. Dat zie je pas daar. Beide nieuwe camera's lopen mee in de bestaande Dahua-installatie.

Wanneer is 180 graden geen goed idee?

Een breed beeld verspreidt zijn pixels over een grote hoek. Wil je overzicht, dan is dat juist wat je zoekt. Wie komt het pad op, wie loopt langs het huis? Dat volg je in één beeld, zonder naad tussen twee camera's. Moet je op vijftien meter afstand nog een kenteken ontcijferen, dan schiet zo'n camera tekort. Daarvoor kies je een nauwere lens, gericht op één vaste plek. Begin dus bij wat je later op het scherm wilt herkennen. De camera volgt daaruit.

Witte camera hoog in de hal van een woning in Utrecht, bij klok en trap
Witte camera hoog in de hal van een woning in Utrecht, bij klok en trap

Speelt er bij jou iets vergelijkbaars?

Vertel ons wat je wilt zien en waar. Dan rekenen we samen uit welke camera, welke kabel en welke recorder erbij past. Er antwoordt een mens.

Meer projecten

Alle projecten bekijken

Nog even bellen dan

Vertel wat je wilt zien.
Wij rekenen uit of het kan.

Geen offerte op gevoel. We vragen naar je pand, de afstanden en het licht, en zeggen eerlijk wat je met welk aantal camera’s gaat herkennen. Dat gesprek kost niets.